צילום: דוברות המשטרה

דיווחים רבים נרשמו הבוקר (חמישי) בשכונות התפר סמוך לפסגת זאב, ארמון הנציב, מעלה זיתים ועוד, על ירי מאסיבי של זיקוקים באוויר. מדובר בירי זיקוקים לכבוד סיום הבגרויות במגזר הערבי ברשות הפלסטינית. 

כוחות המשטרה שפועלים ברחבי העיר ובדגש על מזרח ירושלים, מאתרים הן באמצעים גלויים והן בסמויים, את אלו המנצלים את חגיגות סיום תקופת המבחנים, על מנת לירות זיקוקים באופן בלתי חוקי לכל עבר, ובדרך זו מהווים סכנה ממשית הן לעצמם והן לסביבתם, ואף עלולים להביא לפריצתה של שריפה, אובדן חיי אדם ונזק כבד לרכוש.

במהלך הפעילות, נעצרו עד כה ע"י השוטרים 15 חשודים בירי ושיגור זיקוקים, וכן נתפסו עשרות כוורות וזיקוקים שונים, לרבות תפיסתו של רכב בו אותרו זיקוקים נוספים.

בתוך כך, במסגרת ההיערכות המקדימה של המשטרה, נערכה במהלך הימים האחרונים פעילות שבמהלכה אותרו 2 עסקים במזרח ירושלים, בהם אותרו זיקוקים ועפ"י החשד אף סחרו בהם.

אחד העסקים נסגר אתמול ע"י המשטרה למשך 30 ימים. בעל העסק השני זומן לשימוע במשטרה לבחינת סגירתו.
במשטרה מציינים, לא נאפשר כל פגיעה בסביבת החיים של התושבים, ובייחוד כזו המבוצעת תוך שימוש באמצעים המכילים חומרי נפץ ומסכנים באופן ממשי את שלום הציבור ורכושו. אנחנו נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת להגיע לכל מי שידו בשיגור הזיקוקים על מנת למצות את מלוא חומרת הדין עמו.