ירושלים משלימה את היערכותה למזג האוויר הסוערהמערכת החורפית שצפויה לפקוד את אזורנו היום בלילה תגיע לשיא ביום רביעי - אז צפוי שלג בירושלים. חברת החשמל הציבה גנרטורי ענק. בעירייה נערכים לגיוס והפעלה של כלי צמ"ה, לפינוי צירים חסומים, להפעלת מערך פיזור המלח ולתגבור מוקדנים במוקד העירוני

על רקע התחזיות למזג אוויר סוער השבוע, בירושלים ממשיכים להיערך. הבוקר (שלישי)  חברת החשמל הוציאו גנרטורים ענקיים, שהיו באחסון עד כה ומשמשים למקרי משבר וחירום, ושינעו אותם לעבר פסגות הרי ירושלים, לאזור גוש עציון, לדרום הר חברון, לאריאל, לקצרין ולצפת. "כל זאת, במטרה לספק חשמל חלופי בזמינות גבוהה ליישובים באותם אזורים, במידה ותהיינה הפסקות חשמל בשל נזקי מזג האוויר בקווי החשמל", מציינים הבוקר בחברת החשמל, "הגנרטורים יצאו מתחנת הכוח גזר, שם הם באחסון עד להפעלתם במקרי משבר וחירום".
(צילום: יוסי וייס, חברת החשמל)

מעיריית ירושלים נמסר: "עיריית ירושלים, על כלל אגפיה, נערכת למזג האוויר הסוער הצפוי החל משעות הלילה של יום שלישי עד ליום חמישי. מינהל תיפעול נערך לגיוס כלי צמ"ה (ציוד מכני הנדסי), לפינוי צירים חסומים, להפעלת מטות אזוריים, צוותי סיור על פי הערכות מצב, להפעלת מערך פיזור המלח ולתגבור מוקדנים במוקד העירוני 106 על פי הצורך, זאת במטרה לתת מענה לפניות הציבור".

לציין כי כחלק מן ההיערכות לחורף, האגף לשיפור פני העיר בשיתוף חברת חשמל ביצע גיזום עצים במרחב הציבורי. במידה וירד שלג, טרקטורים יפלסו את הכבישים ע"פ הצורך. חברת הגיחון ואגף תברואה פועלים לניקיון כל הקולטנים של ניקוזי מי הגשמים במרחב הציבורי וכן פועל לטפל במפגעים בטיחותיים הנגרמים ע"י אשפה וכלי אצירה במרחב הציבורי. 

מינהל קהילה ורווחה נערך לבצע סיורים מקדימים לאיתור וטיפול בדרי רחוב, להפעלת מערכי החירום הקהילתיים ולהפעלת צוותי רווחה לטיפול באוכלוסייה וכן לתגבור כוננים לסיור בחירום.צילום: נתי שוחט, פלאש 90

במסגרת האחריות והעירנות האישית, העירייה מבקשת מתושבי העיר לבדוק האם שכניהם זקוקים לסיוע או עזרה. בעת הצורך יש לפנות למוקד העירוני או למינהלים הקהילתיים (מספרי הטלפון של המינהלים מפורסמים באתר האינטרנט העירוני בכתובת: www.jerusalem.muni.il).

בעיריית ירושלים ממליצים לתושבים לבדוק את תקינות מערכות החימום ובעיקר את אלו המחייבות אוורור. כמו כן, יש לוודא איטום גגות ופתחים לרבות חלונות ותריסים, יש לנקות ולפתוח תאי ניקוז המים בחצרות ומרזבים על הגגות.

בנוסף לגיזום עצים וענפים בגינות פרטיות בסמיכות לכבלים, יש לבדוק בטיחות מערכות חשמל ולהצטייד בתאורת חירום. חשוב לחזק מעמדי אנטנות, דודי שמש וחפצים אחרים על הגגות. כמו כן, יש לפנות חפצים שאינם מוחזקים ועשויים ליפול ממקום גבוה או לעוף כגון - עציצים, אדניות, ריהוט ושלטים.

יצוין כי יש להימנע משהייה תחת סככות, פרגולות, צריפים או מבנים ארעיים, מחשש לקריסה. בעת חשש לקרה יש לפתוח את ברז המים החמים לכדי טפטוף, זאת כדי למנוע קפיאת מים בצינורות קולטי דוד השמש (קפיאה גורמת להתבקעות הצינורות). הציבור מתבקש להימנע מפעולות שיש בהן סכנה בטיחותית, לשמור על ערנות וזהירות בנהיגה ובתנועה בצירים ולהימנע מתנועה שאינה חובה.

בעירייה מציינים כי הולכי הרגל והנהגים מתבקשים לשמור על כללי הבטיחות, להקפיד על נסיעה איטית, משנה זהירות מהחלקות וממדרכות חלקות במיוחד וכן להישמע להנחיות גורמי הביטחון והעירייה בשטח. במידה ויחל לרדת שלג יופעל אתר החירום של עיריית ירושלים, אשר ימסור עדכונים שוטפים לטובת התושבים. 

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: " אנו עושים את המקסימום על מנת להערך  בצורה הטובה ביותר למזג אוויר, במטרה להעניק שירות מקצועי ואיכותי לתושבי העיר. אני קורא לתושבי העיר לשמור על כללי הבטיחות ולהישמע להנחיות".

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה