יוזמים חברתית ירושלמים: שלושה סטארטאפים חברתיים זכו בתקציב של 40,000 שקלמציאות מדומה לטיפול בחרדות, גגות ירוקים על בניינים במזרח העיר ותכנית לליווי זוגות נשואים טריים המוגדרים כצעירים בסיכון:
אלו הסטארטאפים החברתיים הזוכים של עיריית ירושלים

עיריית ירושלים קיימה לאחרונה אירוע "פיץ' מעליות" במסגרתו הוצגו 12 מיזמים חברתיים, אשר שלושה מתוכם עלו לגמר וזכו בתקציב של 40,000 שקל כל אחד ליישומם בשטח.

הרעיון לקיומו של אירוע "פיץ' מעליות" מגיע מעולם ההייטק והסטארטאפ, ובמהלכו הציגו המשתתפים מיזמים חברתיים חדשניים ב-90 שניות בלבד, בדומה לנאום מעלית, בפני פאנל של שופטים בהובלת ראש העיר, משה ליאון ומנכ"ל העירייה, איציק לארי.

צילום: בן הנטקנט

אלו הם שלושת המיזמים הזוכים:

- "עולם וירטואלי" - פלטפורמת מציאות מדומה, שתאפשר מפגשים טיפוליים לצעירים המתמודדים עם חרדות חברתיות. הפלטפורמה יוצרת מפגש עם סביבה חברתית טיפולית.

- "ירוק ואפור" - פיתוח של גנים ירוקים על גגות במזרח ירושלים, במטרה להפוך אותם למרחב פעיל של אימון בני נוער בסיכון במיומנויות חברתיות ותעסוקתיות. תהליך שיקום המרחב האורבני הוא חלק משיקום עצמי שלהם.

-"בניה", בונים אהבה ובית ע"ש בניה שראל - תוכנית ליווי ותמיכה בצעירים וצעירות בסיכון שהתחתנו ויצאו, מבחינה חוקית, מאחריות החטיבה לקידום נוער וצעירים בסיכון, במטרה לאפשר להם לקבל את העזרה באתגרים של חיי הנישואים.

בעירייה מסבירים כי האירוע התקיים השנה בפעם הרביעית והוא מקודם על ידי החטיבה לקידום נוער וצעירים של מינהל החינוך העירוני.

צילום: בן הנטקנט

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אני מברך על קיומו של האירוע המיוחד ואת הזוכים על העשייה החברתית החדשנית והפורצת דרך. עיריית ירושלים תמשיך לתמוך ביזמים חברתיים, המקדישים את כל חייהם למען צמצום פערים בחברה הישראלית".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה