חסכונית ובטיחותית יותר: ירושלים במבצע התקנת תאורת LEDבימים אלה מקודמות העבודות להחלפת תאורת הרחוב בתאורת LED חסכונית, אורח חייה של תאורת ה-LED הינו כ-15-20 שנה, ומדובר בחיסכון בעלויות אחזקה. עלות הפרויקט: עשרות מיליוני שקלים

עיריית ירושלים מקדמת בימים אלו מבצע ירוק של שדרוג תאורה ומעבר לתאורת LED ברחבי העיר. בין השכונות בהן הותקנה תאורה זו: הר חומה, רחביה, גוננים, קרית היובל, א-טור, רמות, תלפיות מזרח וברחבי העיר וכן בגשר המיתרים ובכל פרויקט שדרוג רחובות, סלילת כבישים או פנס שנשבר או מתבלה, שם מותקנת תאורת LED. בשנה החולפת (2020) הוקצו לטובת פרויקט שדרוג לתאורת LED כ-6 מיליון שקלים, כשבשנת 2021 צפויה העירייה לקבל אישור להתקנות בשווי עשרות מיליוני שקלים נוספים.  

צילום: מחלקת המאור- עיריית ירושלים

על פי הערכות תאורת LED צורכת כ-60 אחוז פחות אנרגיה מתאורה רגילה וקל יותר לכוון אותה למקום הרצוי. אורח חייה של תאורת ה-LED הינו כ-15-20 שנה, ומדובר בחיסכון בעלויות אחזקה. עוד מציינים בעירייה כי מקדם מסירת הצבע של תאורה זו גבוה פי 4 ביחס לתאורה הרגילה, נתון המגדיל את רמת הבטיחות של הולכי הרגל.

צילום: מחלקת המאור- עיריית ירושלים

צילום: מחלקת המאור- עיריית ירושלים

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "מדובר בעוד פרויקט ירוק של עיריית ירושלים, כחלק מהמדיניות הידידותית לסביבה אותה אני מקדם. אני מברך על מהלך חשוב זה, במסגרתו עיריית ירושלים עושה שימוש בטכנולוגיות תאורה מהמתקדמות ומהמובילות בעולם, מבצעת חיסכון באנרגיה ומשפרת את התאורה ברחבי העיר למען התושבים".

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה