הקמת והרחבת מוסדות חינוך, שידרוג אצטדיון טדי ופיתוח מתחמי תעסוקה במזרח העיר: המיזמים החדשים של עיריית ירושליםועדת הכספים העירונית, אישרה אתמול (ב') שורה של פרויקטים עירונים למען התושבים, לקידום העיר ופיתוחה

המיזם החדש והמפתיע של עיריית ירושלים. צילום: פלאש 90
הפרויקטים המרכזיים המאושרים:

- אישור תקציב בסך של 5 מיליון שקלים לטובת שיפור ושדרוג תשתיות במרחב הציבורי.

- אישור תקציב בסך של כ-2.5 מיליון שקלים לטובת הקמת ביה"ס על יסודי הרטמן לבנות בשכונת קטמון הישנה. בפרויקט צפויות להיבנות בין 18 ל-24 כיתות לימוד וכן תיבחן אפשרות לקידום תב"ע באזור להגדלת זכויות הבינוי במתחם. סכום נוסף של כ-420 אלף שקל, אושר עבור הקמת בית ספר על יסודי לבנים באותה השכונה. ביצוע הקמת בתי הספר באמצעות חברת מוריה.

- אישור תקציב בסך של 2.2 מיליון שקלים להקמת אשכולות גנים בשכונת פסגת זאב (רחוב נתיב המזלות ורחוב חיים פוזנר). בכל אשכול יהיו 6-8 כיתות גן. ביצוע באמצעות חברת מוריה.

- אישור תקציב בסך של 1.6 מיליון שקלים עבור הקמה, שיפוץ ושדרוג של מתחמי ספורט ברחבי העיר.

- אישור תקציב בסך של 1.3 מיליון שקלים עבור הכנת תוכניות למתחמי תעסוקה בוואדי ג'וז (סיליקון ואדי). מדובר בהכנת תכנית מפורטת ראשונה למתחמי תעסוקה בהיקף של 180 אלף מ"ר שיכללו מסחר ומלונאות, וכן תכנון תשתיות וכבישים בהתאם לתכנית האב.

- אישור תקציב בסך של כ-1.25 מיליון שקלים עבור הנגשת מוסדות חינוך ברחבי העיר. בין היתר, יבוצעו עבודות הנגשה לבעלי לקויות ראיה, שמיעה ולקויות פיזיות במוסדות חינוך במזרח ובמערב העיר.

- אישור תקציב בסך של 1 מיליון שקלים לטובת הקמת תוספת אגף לביה"ס על יסודי לבנים בשכונת אלטור.

- אישור תקציב בסך של 800 אלף שקלים עבור שיפוצים והתאמות באצטדיון טדי. השיפוצים יכללו החלפת מושבים באצטדיון, החלפת תאורת המגרש, השלמת מערכת הגברה, מסכי לדים היקפיים על כר הדשא ועוד. הביצוע באמצעות חברת אריאל.

- העברת תקציב בסך של כ-714 אלף שקלים לבתי ספר על יסודיים ברחבי העיר עבור תוכניות חינוכיות ושיפוצים. תקציב זה ישמש בין היתר למתן תגבור לתלמידים בתקופת הבגרויות וכן לקידום תוכניות חינוכיות כגון מיזם חדשנות רפואית, המחבר בין תלמידים למדע ולטכנולוגיה רפואית, קידום שיוויון מגדרי, הכנה לגיוס ועוד.

- אישור תקציב בסך של 600 אלף שקלים לטובת הקמת ביה"ס יסודי בשכונת שועפט.

- אישור תקציב בסך של כ-320 אלף שקלים לטובת הקמת מעון יום בשכונת רוממה.

- אישור התקנת תאורה דקורטיבית על מבנים ואתרים בעלי ערך היסטורי או תיירותי לעיר. במסגרת המיזם יותקנו אמצעי תאורה על מבנים מונומנטליים בעיר, תוך הסדרת ההיבטים ההנדסיים והתפעוליים אל מול בעלי הנכסים.

- אישור הסכם רשות שימוש בשטח שכונת אבו טור, לצורך הקמת פארק בשכונה באמצעות הרשות לפיתוח ירושלים. בפארק, אשר ישתרע על שטח של כ-5 דונם, יוקמו מתקני משחקים, מתקני כושר, מגרש ספורט, הצללה, מתקני מים, תשתית למצלמות, אזורי חניה לבאי הפארק ועוד.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אנו מאשרים שורה של מיזמים בחינוך, בספורט ובתשתיות  לפיתוח העיר ירושלים על כלל שכונותיה. העירייה תמשיך לפעול לייזום ולקידום פיתוחה של העיר לטובת כלל תושביה והמבקרים בה".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה