נמשך המאבק המתמשך במפרי הסדר ומיידי אבנים לעבר כוחות משטרהמשטרת ישראל עצרה בימים אלו מספר חשודים שהפרו סדר תוך יידו אבנים לעבר כוחות המשטרה ולעבר כלי רכב בירושלים. מעצרים אלו מתווספים למעצרים רבים שבוצעו בחודש האחרון ע״י משטרת מחוז ירושלים

במסגרת המאבק המתמשך במפרי הסדר ומיידי אבנים לעבר כוחות משטרה ואזרחים, עצרו בימים האחרונים כוחות המשטרה של מחוז ירושלים מספר חשודים באירועים שונים שכאלו.


כך למשל, ביום שישי האחרון נעצרה על ידי שוטרי מרחב דוד במחוז ירושלים יחד עם לוחמי מג"ב המוצבים בעיר העתיקה, חשודה (19) פלסטינית תושבת רמאללה באיו"ש לאחר שהתעמתה עם כוחות המשטרה. החשודה שנעצרה, הועברה לחקירה במשטרה תוך שהתברר כי הנה מוגבלת כניסה ובעת מעצרה גידפה לוחמת מג"ב ולכך צירפה אמירות לאומניות ושבח למחבלים.

במהלך חקירתה ובסיוע של מרכז השליטה (מבט 2000) של המשטרה בעיר העתיקה, התברר כי אותה חשודה הייתה אף מעורבת ביידוי אבנים לעבר כוחות המשטרה שפעלו בשערי הר הבית במהלך השבוע האחרון. מעצרה של החשודה הוארך בבימ"ש לטובת מיצוי החקירה במספר ימים.

במקרים נוספים במהלך סוף השבוע האחרון, נעצרו מספר חשודים קטינים תושבי ירושלים לאחר שיידו אבנים לעבר כלי רכב שחלפו במקומות שונים ברחבי העיר. כתוצאה מיידוי האבנים, נגרם נזק למספר כלי הרכב. בפעילות מהירה של בלשי היחידה ללחימה בפשיעה של מרחב ציון בהכוונה של מרכז השליטה של מחוז ירושלים, החשודים אותרו, נעצרו והם הועברו לחקירה בתחנת לב הבירה.

מעצרים אלו מתווספים למעצרים רבים שבוצעו בחודש האחרון ע״י משטרת מחוז ירושלים שפעלה בנחישות תוך מיצוי יכולות ואמצעים רבים ומגוונים לאיתור והכוונת כוחות לעבר החשודים במעשים הללו. אנו נמשיך לפעול כל העת כלפי כל גילוי אלימות, הפרת סדר ציבורי וידויי אבנים וחפצים נוספים בניסיון לפגוע בכוחות הביטחון או באזרחים חפים מפשע. מקרים שכאלו יתקלו בתגובה נחושה ובלתי מתפשרת של כוחות המשטרה, תוך חתירה מתמדת למעצר החשודים ומיצוי הדין עם מפרי הסדר ופורעי החוק באשר הם.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה