בצל המתיחות הביטחונית: במשטרה נערכים לאירועי יום ירושלים, בהם מצעד הדגליםאלפי שוטרים יאבטחו את המצעד שיעבור במרכז ירושלים, דרך שער שכם ורחוב הגיא. בתום הערכת מצב הוחלט כי הכוחות יפרסו בעיר החל ממחר ויאבטחו שורה של אירועים ביניהם מסיבות לילה לבן והילולת שמואל הנביא

לום: הדס פרוש, פלאש90

המשטרה תתגבר כוחות בירושלים ובשער שכם לקראת מצעד הדגלים שיערך בעיר ביום ראשון הקרוב. בתום הערכת מצב שהתקיימה אמש (רביעי) הורה המפכ"ל קובי שבתאי על מעבר הכוחות לכוננות הגבוה ביותר בירושלים ובערים המעורבות.

במסגרת היערכות המשטרה הוחלט כי אלפי שוטרים יאבטחו את המצעד שיעבור במרכז ירושלים, דרך שער שכם ורחוב הגיא. כמו כן הוחלט על גיוס שלוש פלוגות מילואים של מג"ב והכנסת מערך המילואים לכוננות מידית. הכוחות יפרסו בירושלים החל מהיום (חמישי) ויאבטחו שורה של אירועים בהם מסיבות לילה לבן והילולת שמואל הנביא.

מצעד הדגלים המסורתי, יתקיים כמדי שנה מזה עשרות שנים, ממרכז העיר ירושלים לכותל המערבי דרך שערי העיר העתיקה וסמטאותיה (ללא כניסה להר הבית, זאת בניגוד לפרסומים כוזבים בנושא ברשתות החברתיות).

"המשטרה קוראת למשתתפי מצעד הדגלים ולציבור כולו להישמע להוראות השוטרים, להימנע מכל גילוי של אלימות פיזית ומילולית ולאפשר לאירוע להתקיים כחוויה בבטחה, ותוך הקפדה מלאה על שמירת הסדר והוראות החוק".

פירוט הסדרי תנועה:
בין השעות 14:00-19:00- יחסמו לתנועת כלי רכב הרחובות הבאים וכן הצירים המובילים אליהם: בצלאל, המלך גורג, אגרון, יצחק קריב, שלמה המלך, חטיבת ירושלים, צנחנים, הנדסה חיים בר לב לכיוון דרום, סולטאן סולימן לשני הכיוונים.

הצירים יפתחו בהדרגה, בהתאם להתקדמות החוגגים. בזמן ריקוד הדגלים, הרכבת הקלה לא תפעל בתחנות שסמוכות לכיכר צה״ל משני הכיוונים. כמו כן תחבורה ציבורית באזור תסע בצירים חלופיים.

הטקס ממלכתי בגבעת התחמושת (29.05.22)
פירוט הסדרי תנועה:
בין השעות 18:00-22:00 - יחסם לתנועת כלי רכב רח' שרגאי (רק במקרה הצורך).

המשטרה תערך עם אמצעים טכנולוגיים וכן שוטרים גלויים וסמויים, ותפעל בנחישות אל מול כל ניסיון להפר את הסדר והחוק. המשטרה תגלה אפס סובלנות כלפי כל גילוי של אלימות, תשתמש בכל הכלים העומדים לרשותה נגד מפרי סדר ופורעי החוק, ותפעל למצות עמם את מלוא חומרת הדין.

משטרת ירושלים קוראת לציבור להתאזר בסבלנות ולהישמע להוראות השוטרים בשטח, להשתמש בדרכים חלופיות ובתחבורה הציבורית. ניתן לפנות למוקד 110 של משטרת ישראל לקבל מידע נוסף. כמו כן, לציבור הנהגים מומלץ להשתמש בתוכנות הניווט לצורך הגעה ליעדם.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג׳מן אמר במהלך ההיערכות ליום ירושלים: ״משימתנו המרכזית היא להבטיח את קיומם התקין והבטוח של אירועי יום ירושלים כמדי שנה בתקופה זו. זהו יום חג לאומי בפרט עבור תושבי העיר והמבקרים בה, ומוטלת עלינו החובה לשמור על הביטחון, ועל הסדר הציבורי. לצד ההיערכות המשטרתית המוקפדת והפריסה הרחבה של כל המערכים, עלינו להישאר דרוכים וערוכים כל העת בכדי להגיב לכל איום ולטפל בכל אירוע חריג בצורה מיטבית. נפעל בכל הכלים שברשותנו כלפי הפרות סדר וגילויי אלימות מכל סוג שהם. שילוב הזרועות בין כלל המערכים והיחידות המשטרתיות שיפעלו יחד עם גופי הביטחון, החירום וההצלה וכל השותפים להיערכות והפעילות המבצעית- הכרחי וחשוב במאמץ המשותף של כולנו.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה