בגיל 73: הלך לעולמו העיתונאי והפרשן הצבאי רוני דניאלאבל בעולם התקשורת: הכתב והפרשן לענייני צבא וביטחון רוני דניאל הלך לעולמו בגיל 73. דניאל ז"ל נמצא בביתו כשהוא ללא רוח חיים, ככל הנראה לאחר שלקה באירוע לבבי. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים: "חברת החדשות מבכה את מותו של חברנו רוני דניאל, יהי זכרו ברוך"

רוני דניאל ז"ל. צילום מתוך ויקיפדיה

איש הטלוויזיה רוני דניאל, מהפרשנים הבכירים והמוכרים בישראל מזה עשרות שנים, הלך היום לעולמו והוא בן 73. דניאל ז"ל נפטר בביתו ככל הנראה בעקבות אירוע לבבי. 

"חברת החדשות מבכה את מותו של חברנו, הפרשן הצבאי רוני דניאל, שהלך לעולמו היום בגיל 73" - נמסר מחברת החדשות. "רוני, יליד 1947, היה הפרשן לענייני צבא וביטחון של חברת החדשות מאז היווסדה ב-1993, יהי זכרו ברוך".

ראש הממשלה, נפתלי בנט, ספד לו: "רוני דניאל, האיש ששילב עיתונות עם פטריוטיות וציונות, הלך היום לעולמו. רוני לא היה רק פרשן צבאי. הוא היה קולה של תקופה אחרת, של ארץ ישראל הטובה, של אהבת המדינה ושמירה על ביטחונה, של הקיבוץ והעיר גם יחד. ביקר כשצריך, נתן מילה טובה כשהגיע. הוא יחסר לכולנו על המרקע, ובלבבות. תנחומיי למשפחה וחיבוק גדול. יהי זכרו ברוך".

דניאל נולד באוקטובר 1947 בבגדד שבעיראק. אביו נפטר כשהיה בן חודשיים ובראשית שנות ה-50 דניאל עלה לישראל עם אימו. בשנות ה-60 התגייס לצה"ל ושירת בנח"ל ובהמשך לחם בקרבות מלחמת ששת הימים בחזית המצרית ובמלחמת ההתשה. במסגרת שירותו במילואים פיקד על חטיבת המילואים של גולני, והתקדם עד לדרגת סא"ל.

הקריירה העיתונאית של דניאל החלה בשנות ה-70, בקול ישראל. בשנות ה-80 כיהן שם כראש חטיבת החדשות ובהמשך החל לעבוד בגלי צה"ל. בראשית שנות ה-90 השתלב בתוכנית "תיק תקשורת" בטלוויזיה החינוכית ובשנת 1993 מונה לכתב לענייני צבא וביטחון של חברת החדשות. מאז הפך לאחת הדמויות המזוהות ביותר עם החברה, כאשר כמעט בכל ערב הופיע בטלוויזיה בשעות הפריים טיים.

בריאיון ל"ידיעות אחרונות" לפני כשנתיים נשאל לגבי התוכניות שלו לגיל הפרישה. דניאל השיב: "טיפסתי על כמה וכמה הרים. הייתי בסהרה שלוש פעמים. ועוד יהיה לי זמן לעשות את כל הדברים האלה. אני לא לחוץ. עכשיו זה לא שאני קם כל בוקר עם צליל מנדולינה בלב. זה לא. לפעמים לא ממש טוב לי בראש. אבל בסה"כ? כל עוד אני קם בבוקר ואוהב את עבודתי והולך אליה ברצון והמעסיקים שלי רוצים אותי, אני אהיה שם. מתי אני אלך? כשיהיה משהו שידליק לי את הנשמה ואת המוח יותר. החיים הם פשוטים. אל תסבכו אותם יותר מדי".

"המוות לא מפחיד אותי", אמר בריאיון ל"ידיעות אחרונות", ב-2009, "כלום לא מפחיד אותי. אני דואג רק לבני משפחתי".

יהי זכרו ברוך


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה