אפקט הקורונה: 13% מההורים מירושלים יפסיקו לשלוח את הילדים באוטובוס או בהסעה מאורגנת אל בית הספרמסקר חדש שערכה עמותת "אור ירוק" באמצעות מכון המחקר "מאגר מוחות" לרגל פתיחת שנת הלימודים, עולה כי אצל הורים רבים קיים חשש מהקורונה בהסעות התלמידים או בתחבורה הציבורית. 13% מההורים מאזור ירושלים מדווחים כי לא ימשיכו לשלוח את ילדיהם בהסעה מאורגנת או באוטובוס וזאת בעקבות הקורונה

צילום: אור ירוק

בקרוב תחל שנת הלימודים ובמקביל לדיונים האם שנת הלימודים תיפתח ואיך הילדים ישמרו על בריאותם, הורים רבים מביעים חשש לשלומם של ילדיהם בדרך אל בית הספר, חשש שהולך וגובר גם בשל מגפת הקורונה.

מסקר חדש (אוגוסט 2021) שערכה עמותת "אור ירוק" באמצעות מכון המחקר "מאגר מוחות" לרגל פתיחת שנת הלימודים, עולה כי אצל הורים רבים קיים חשש מהקורונה בהסעות התלמידים או בתחבורה הציבורית. 13% מההורים מאזור ירושלים מדווחים כי לא ימשיכו לשלוח את ילדיהם בהסעה מאורגנת או באוטובוס וזאת בעקבות הקורונה.

עוד עולה מתוצאות הסקר באזור ירושלים:

  • 38% מההורים מסיעים את הילד ברכב הפרטי,  16% שולחים את הילדים בהסעה מאורגנת, 14% מלווים את הילדים ברגל, ו-14% נוספים שולחים את הילדים באוטובוס.
  • 13% מההורים לא ימשיכו לשלוח את הילדים בהסעות המאורגנות בעקבות הקורונה.
  • 16% מההורים מירושלים הודו שהם מתעסקים בנייד בעת הסעת הילד למסגרת, 33% מהם העידו כי הם עושים זאת כמעט בכל נסיעה.
  • הורי אזור ירושלים העניקו את הציון הממוצע 5.5 לבטיחות הדרך למסגרת החינוכית.
  • 28% מההורים ציינו כי סמוך לבית הספר של ילדם אין מעבר חציה הצבוע כראוי, ל-42% חסרים פסי האטה סמוך לבית הספר, ל-54% אין מפרץ להורדה בטוחה של הילדים מהרכב בסביבת בית הספר, ל-40% אין מעקות בטיחות המפרידים בין המדרכה לכביש, ל- 72% אין חניית אופניים מסודרת.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "הילדים שלנו הם הדבר היקר לנו מכל. פתיחת שנת לימודים היא תמיד מאורע מרגש ומשמח אך כזה שמביא עמו גם דאגות לשלומם. כדי לצמצם את הסכנה של הילדים להיפגע בתאונת דרכים, הדרך אל בית הספר וסביבתו הקרובה חייבים להיות כמה שיותר בטוחים ונקיים ממפגעי בטיחות. על הרשויות המקומיות לוודא כי סביבת בית הספר בטוחה להליכה ברגל, אין בה מפגעים שיאלצו את הילדים לרדת מהמדרכה אל הכביש וישנם פסי האטה לפני מעבר החציה שירסנו את מהירות נסיעת כלי הרכב. בכל מקום שניתן יש ליצור מפרצי הורדה בטוחים או כל הסדר אחר שיוודא כי הילדים יורדים מהרכב באופן בטוח. זה הזמן שבו משרד התחבורה והבטיחות בדרכים והרשויות המקומיות חייבים להסדיר את בטיחות מוסדות החינוך לקראת תחילת שנת הלימודים. במאמץ משותף של כל הגורמים ניתן לייצר עבור הילדים שלנו סביבה בטוחה ממפגעי בטיחות".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה