אלפי שוטרים יאבטחו, צירים ייחסמו: כך נערכת המשטרה לסופ"ש מתוח בבירהכוחות המשטרה בבירה נערכו לקראת חג שני של פסח ויום שישי השלישי של חודש הרמדאן. כמו כן, בשל אירועים הקשורים לחגים שיתקיימו בעיר, יחסמו מספר צירים במהלך סוף השבוע

במהלך סוף השבוע הקרוב, משטרת מחוז ירושלים תמשיך לפעול בכוחות מתוגברים במערב ומזרח העיר ובסמטאות העיר העתיקה, במטרה לאפשר את חופש הדת והפולחן למתפללים הרבים שיגיעו אל המקומות הקדושים, וכן לשמירה על הביטחון והסדר ולהכוונת התנועה.

צילום: דוברות המשטרה

אלפי שוטרים, מתנדבים ולוחמי מג״ב יפעלו ברחבי העיר ירושלים, במקומות הקדושים ובמקומות הומי קהל, בכדי לשמור על שלומם, ביטחונם ובטיחותם של המתפללים, החוגגים וכלל תושבי העיר והבאים בשעריה.

טקס שבת האור (23.4)- משטרת ישראל השלימה את היערכותה לקיומו של טקס 'שבת האור' שיתקיים ביום שבת (23.4.22) בכנסיית הקבר ולתהלוכות שיתקיימו בעיר העתיקה משעות הבוקר ולאורך היום.

ההיערכות המשטרתית הושלמה בתום עבודת מטה רחבה, סיור שטח, פגישות תיאום עם ראשי הכנסיות ואישור תכניות בראשות מפקד מחוז ירושלים. מאות שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים יתפרסו משעות הבוקר באזור העיר העתיקה במטרה לאבטח את הציבור, ללוות את התהלוכות והמבקרים, ולפעול על מנת לאפשר את קיומו התקין של טקס 'שבת האור' בבטחה, בהשתתפות נוצרים ומאמינים רבים המגיעים מרחבי הארץ ומהעולם.

ביום זה לא תותר כניסת כלי רכב לעיר העתיקה עד לסיום הטקס לקראת אחה״צ. כמו כן, לצורך שמירה על שלום הציבור ובטחונו, יבוצע ויסות של קהל המשתתפים בשטח כנסיית הקבר בהתאם לכמות הקהל ולעומסים ובהתאם לכללי הבטיחות והתפוסה המירבית במקום.

יובהר כי מגבלת הקהל במהלך הטקס עצמו באזור שטח הכנסייה נובעת מטעמי בטיחות בלבד ובכדי למנוע סכנת דוחק וצפיפות שעלולים לסכן את שלומו ובטחונו של הציבור.

המשטרה תפעל לאבטח את הציבור, לשמור על הסדר הציבורי, וכן לווסת את תנועת הקהל תוך מניעת דוחק ועומסים, הכל במטרה לאפשר לציבור הנוצרים את חופש הפולחן וקיום הטקס בבטחה וביטחון.

להלן פירוט השינויים הצפויים בהסדרי התנועה בסופ״ש הקרוב

ביום שישי הקרוב (22.4), בין השעות 06:00-16:30 לערך ולסירוגין, יחסמו לתנועת כלי רכב הצירים הבאים בעוטף העיר העתיקה: סולטאן סולימאן, ואדי ג'וז, דרך יריחו, שמואל בן עדיה, כביש העופל, דרך שכם, סלאח א-דין, מעלות עיר דוד, ואן פאסן, נעמי קיס.

הציבור המגיע לכותל המערבי טרם כניסת החג, מתבקש להגיע בתחבורה ציבורית. ככלל, לא תותר כניסה עם רכב דרך שער יפו למעט תושבי הרובע.

צילום: דוברות המשטרה

בכביש 1- מכיוון המטה הארצי לכיוון העיר העתיקה יוצבו שוטרים ויבצעו הכוונות ושינויים בהסדרי התנועה בהתאם לעומסי התנועה והמבקרים באזור.

אנו מבקשים מהציבור לגלות ערנות ולפנות למוקד החירום של המשטרה, ״מוקד 100״, בכל אירוע חריג המצריך טיפול משטרתי.

משטרת ישראל תמשיך לפעול על מנת לאפשר לכל המתפללים משלוש הדתות, לממש את חופש הדת והפולחן ברחבי העיר העתיקה ובמקומות הקדושים. לא נאפשר אלימות והפרות סדר מכל סוג שהן ונפעל בנחישות נגד פורעי חוק באשר הם.

אנו קוראים לציבור לכבד את החגים ואת האחר, לחגוג, להתפלל, לטייל ולציין את קדושת ושמחת החגים כחוק ולהישמע להוראות השוטרים. יחד נוכל להבטיח כי ימי החגים יעברו בצורה תקינה, בטוחה, תוך שמירה על מרקם החיים הייחודי בעיר ירושלים״.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה