אושרה התוכנית להרחבת מתחם קניון מלחה בירושליםהתוכנית כוללת תוספת של שני מגדלי בני 18 קומות שישמשו לתעסוקה ו-300 דירות עבור דיור מוגן

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים, בראשות עמיר שקד, החליטה לאשר את התוכנית עירוב שימושים להרחבת מתחם קניון מלחה בירושלים.

התוכנית שביוזמת חברת עזריאלי, כוללת את הרחבת מבנה הקניון ב-12,700 מ"ר של מסחר ותעסוקה וכן הקמת שני מגדלים בני 18 קומות שיוקמו על שטחי החניונים העליים של הקניון: מגדל אחד ישמש למסחר ותעסוקה, ובמגדל השני יוקמו 300 יחידות דיור מוגן ומבנה ציבור עבור אוכלוסיית בני הגיל השלישי.

קרדיט: משרד האדריכלים קולקר-קולקר-אפשטיין.

בנוסף, התוכנית תאפשר תוספת של 8,300 מ"ר מסחר בחזיתות הקניון, ובכך תיצור גישה קלה למסחר על הרחוב ללא צורך בכניסה לקניון. סך כל התוכנית כוללת תוספת בינוי של 90,000 מ"ר.

מדיניות זו תואמת את הגישה של העצמת היקפי הבינוי ועירוב השימושים לאורך צירי הרכבת הקלה ותחבורה הציבורית בכללותה. אזור מלחה עתיד להיות אחד ממוקדי התחבורה הציבורית המשמעותיים בעיר וישולבו בו מספר קווי רכבת קלה ותחנת רכבת כבדה.

כמו כן, התוכנית שמה דגש על שיפור המרחב הציבורי: ביטול שטחי חניה עיליים לטובת יצירת טיילת וכיכר כניסה לקניון, שילוב תקדימי בקניון של חזיתות מסחריות הפונות אל הרחובות על מנת ליצור חזית עיונית פעילה. כן מוצע פיתוח ושדרוג של גן פתוח הצמוד לקניון ובו שרידים ארכיאולוגיים.

קרדיט: משרד האדריכלים קולקר-קולקר-אפשטיין.

מתכננת מחוז ירושלים במינהל התכנון, שירה תלמי-באבאי,  ציינה כי "תוספת התעסוקה ודיור מוגן במתחם, מהווים מימוש הלכה למעשה של תפיסת עירוב השימושים לאורך צירי הרכבת הקלה ולחיזוק תעסוקה איכותית בעיר. כמו כן, התוכנית מהווה עידוד משמעותי להמשך הפיתוח הכלכלי של ירושלים ולתוספת תעסוקה איכותית הנשענת על מערכת הסעת המונים".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה